Kablosuz kulaklık, fabrika gezi kulaklığı | TREDINS,kablosuz fabrika gezi kulaklık,infoport,kablosuz dinleme,kablosuz kulaklık,fabrika gezi,tur operatörü dinleme,kablosuz kulaklık sistemleri

t-03-24-RX, kablosuz alıcı, kablosuz ses aktarımı, ses vericisi, tour guide, infoport, rehber kulaklığı, rehber sistemi, turist sistemi

Fabrika gezi kulaklık sistemi

Fabrika, imalathane gibi gürültülü ortamlar için geliştirilmiş, kablosuz dineleme sisteminimn bir parçasıdır. Gürültülü ortamda gezen, ortamı, üretim tesisini, makinaları ve çalışma şeklini anlatan, sunum yapan konuşmacının dışarıdaki gürültüden etkilenmeden dinlenmesine olanak sağlayan dijital kablosuz ses alıcı ünitesidir. Ayrıca kablo yoktur. Dinleyici misafir sadece bu üniteyi takarak kablosuz, konuşmacıyı dinler. Ünite içinde alıcı ve kulaklık modülleri tümleşiktir.

Tek başına birşey ifade etmez. Fabrika paketi içinde bulunan bir ünitedir. Bu paket içinde kullanım alanına göre 10..20..30..sınırsız sayıda olabilir.

Kullanım alanları

Satın al

Merak edilenler
Pil durumu
Pil ürün içine imalat aşamasında yerleştirilmeden önce şarj ve sağlamlık testine tabii tutulmaktadır. Standart olarak 4 saat giçinde tamamen şarj olmakta, bunun karşılığında yaklaşık 9 saat hiç durmadan çalışabilmektedir. Biz, pil'in üreticisi değiliz. Ancak partnerimiz pil üreticisi yaklaşık 3 yıl kullanım ömrü vermekte buna karşılık ürünler 2 yıl sorgusuz sualsiz değiştirilme garanti altında satışa sunulmaktadır. Pil değişimi resimlerden de anlaşılacağı gibi kullanıcı tarafından yapılabilmektedir.
İletim mesafesi
Vericiye bir Mp3 bağladık, sabit tuttuk, açık alanda 120metre mesafeden Mp3 cihazındaki müziği dinledik.
Mp3'den ayırdık ve ense tipi mikrofon bağladık. Konuşan teknik arkadaşımızın sesini 120metre mesafeden net olarak dinledik.
4 katlı olan ofisimizin en üst teras katında bulunan vericiyi sabitledik ve alıcı ile alt kaltlara inmeye başladık. giriş katında ses kesildi. Aradaki mesafeyi yaklaşık 80metre olarak hesapladık.
Bu mesafenin yeterli olup olmadığı , uygulamalarda özellikle kiralama operasyonlarında daha net olarak anlaşılıyor. Gözlemlerimize güvenerek konuşmacı ile dinleyiciler arasındaki mesafenin en fazla 40metre olduğunu söyleyebiliriz.
Buradaki dikkat edilmesi gereken ayrıntı, hem verici ünitesi ünitesi ( konuşmacı ), hem alıcı ünitesi ( dinleyici ), hareket halindeyken sesin kesilmesi kopması gibi durumların olmamasıdır. Çift PLL teknolojisini sistemlerde bu sebeple kullandık.
Parazit, sarkma olur mu?
Sistem 2.4Ghz gibi çok yüksek bir frekansta çalışmaktadır.
RF değil DATA transmisyonu üzerinden yapılandırılmıştır. Bu sebeple ; dışarıdan bir gürültünün, başka bir cihazdan kaynaklanan sarkma ve parazitin etkilemesin teknik olarak mimkün değildir.
Test aşamasında; verici ünitesinin yanına arama yapan bir cep telefonu yaklaştırdık. Duymayı beklediğimiz TIK TIK TIK sarkma sesini işitemedik. Cep telefonu hiç bir şekilde etkilemedi.
Test aşamasında ; Fabrikada bulunan bir makina çalışırken, o makinayı besleyen trafo-kontrol panelinin yanına giderek verici ünitesini çalıştırdık. Uzaktan dinleme yaptığımızda hiç bir parazit ve etkileme duyulmadı. Hatta, dinleme yaparken verici ünitesini trafo ve makinanın yanında gezdirdik, kulaklıklarımıza konuşmacı sesinden başka bir şey gelmedi.
Fabrika içinde
Fabrika içinde makinanın yanında konuşan sunumu yapan kişinin sesinden başka bir ses kulaklıktan duyulmamaktadır. Verici ünitesinde üretim aşamasında belirlenen( siparişe-kullanım alanına göre belirlenerek ) ayarlanan iki farklı hassaisiyet konumu vardır.
Eğer hassasiyet açık ise ; Evet, sadece konuşmacı sesi değil ortam sesi de mikrofon tarafından kapılmakta ve alıcı kulaklıklara ulaşmaktadır.
Eğer hassasiyet kapalı ise ; Hayır, konuşmacının ağzı önündeki 20cm'lik çap alan içindeki ses alıcılara ulaşır, bu çap'ın dışında kalan hiçbir ses mikrofon tarafından kapılmaz, yakalanmaz, alınmaz ve kulaklıklara taşınmaz.

Daha fazlası
<
Fabrika içinde gezerken, dinleyici-misafirlerin taşıyacağı, vericiden gelen sesi kulaklıkla dinlenmesine olanak veren sistemin bir parçasıdır. Diğer alıcı ünitesinden farkı alıcı ünitesiyle kulaklık tümleşik, tekbir parçadır.

Katılımcı, dinleyiciler geziye başlamadan önce taktıkları TREDINS kablosuz alıcı+kulaklık ünitesinden gelen sesi dış mekan seslerinden etkilenmeden dinleyebilir, ses ayarı yapabilirler. Kablosuz kulaklık son derece hafif ve takan kullanıcıyı rahatsız etmeyecek özel donanımlarla tasarlanmıştır. Cihaz üzerindeki kullanışlı istasyon bulma düğmesi, mikro işlemci ile kontrol edilen devrenin iletim frekansını mümkün olan en iyi alım ve üstün ses kalitesi için optimum olarak ayarlamasını sağlar.

Özellikle yeni bir ürünü piyasaya sürecekseniz, turlar büyük bir avantaj sağlar. Üretim ortamında satış ekibi ve potansiyel alıcılar için heyecan artar. Bayilere, pazarlamacılara, dağıtıcılara yapılan gezi etkinlikleri yeni pazarlar için fırsatlar sunar. Etkileyici bir tur tamamen bir ürün için avantaj ve fayda sağlıyorsa, tur gezisindeki iletişimin ürün tanıtımındaki etkisini bilmelisiniz. İşte tam bu noktada işletmenizi gezdirirken tour guide / infoport kablosuz dinleme sistemi düşünün. Fabrika, imalathane gibi tesislerde üretim bandını, ürün lansmanını yapmak üzere, fabrika içinde-dışında kullanılacak en küçük tour guide grup iletişim sistem paketinin içinde bulunan alıcı-kulaklık ünitesidir.

En fazla 4 saat içinde tamamen şarj olmakta, bunun karşılığında yaklaşık 9 saat hiç durmadan yayın yapabilmektedir.

 

TREDINS, tour guide, infoport alıcı ünitesi

KULLANMASI GERÇEKTEN ÇOK BASİT

Tek yapılması gereken, cihazın üzerindeki aç-pakat düğmesini ON konumuna getirmek ve V+, V- butonlarıyla istediğiniz ses seviyesini ayarlamaktır.
Cihazın açık olduğunu belirten bir ışık, sinyal verdiğini gösteren ayrı bir ışık göstergesi bulunmaktadır.

Teknik veriler
RF IC Frekans aralığı
: 2400—2524MHz digital
Kanal sayısı
: Standart olarak 20 kanal üretiyoruz. Ancak özel projeler için kanal sayısı sınırı yoktur.
... ücret ve/veya bildirim zorunluluğundan muaf
... aynı anda 20 ayrı konuşmacı yayında !
çalışma gerilimi
: Kendi içinde özel imalat, dahili 3.7, 800mA Li-ion pil 
SNR : ≥85db
çektiği akım
: Maksimum 50 mA
THD : <1%
Impedance : 32Ω
Frequency response : 20Hz-20KHz
Driver unit : Φ40mm
Şarj süresi
: En fazla 3 saat ( test edildi )
Şarj şekli
: DC adaptör veya Şarj çantası veya Araç şarj fişi ile
Aktif çalışma süresi
: Maksimum güçte hiç durmadan 9 saat. ( test edildi )
Ses çıkış
: 3.5mm 40mW 32R, 60mW 16R
çalışma sıcaklığı
: -15, 65 ℃
Veri hızı
: 2Mpbs
Kanal aralığı
: 4Mhz ( Kanal sayısına göre değiştirilebiliyor )
Frekans kararlılığı
: +156 Khz
Giriş seviyesi
: Maksimum 1Vrms
THD
: 0.8%@1kHz
 
: Yüksek hassasiyet gerektiren uygulamarda 20dB. Bu çok yüksek bir mikrofon hassasiyeti sağlıyor. öyleki bie odadaki fısıltıları dahi duyabiliyor veya bir bebeğin çıkarttığı en küçük sesi işitebiliyorsunuz. Cihaz üzerinde taktile switch ile ayarlanabilir.
Ses kalitesi
: 44.1khz, 64kHz, 16 bit ( Standart 16K dijital olarak ayarlanabiliyor. )
Ulaşılan uzaklık
: 120 metre açık alan ( test edildi )
 

Tüm ürünlerde tip değişimi yapılabilir.Standart olarak teknik özelliklerin sabit değerlerde olmasının yanında ünitelerin renk ve tip değişikliği olabilir. Satın alma veya kiralama talebinizden önce DEMO isteğinde bulunabilirsiniz.


t-02-24-RX Mobil kablosuz ses alıcıysıyla birliktte kullanılan ürünler

kablosuz ses alıcı ünitesi, rehber kulaklığı, fabrika gezi kulaklığı, simultane kulaklık   t-02-24-TX | Kablosuz ses verici ünitesi
Fabrikayı gezerken, sunumu yapan konuşmacının sesinin dışarıdaki gürültüden etkilenmeden, kulaklıklara iletilmesini sağlayan verici ünitesidir.

t-02-24-RX | Kablosuz ses alıcısı ve tümleşik kablosuz kulaklık ünitesiyle ilgili dökümanları aşağıdaki linklerden indirip inceleyebilirsiniz.


  Dosya   Boyut
t-02-24-RX | Broşür   t-02-24-RX | fabrika gezi, sistemi, kablosuz fabrika turu için alıcı - kulaklık sistemi broşür   Hazırlanıyor
t-02-24-RX | Kullanma klavuzu   t-02-24-RX | fabrika gezi, sistemi, kablosuz fabrika turu için alıcı - kulaklık sistemi kullanma klavuzu   Hazırlanıyor

Back to top